Veiling n° 2 – 2024

1 - 2 - 3 - 4
LotNr/
N° du Lot
Afbeelding/
Images
Beschrijving / Description Inzet/
Prix de Depart
101 (ON)-Foch (Buste n. links)/A la gloire du généralissime
Le comité Belge (handtekening) -Brons – 70mm- prachtig portret in art deco stijl
25
102 Bija -Baron Eugene Laeremans (Buste n. links)/ Au peintre des Humbles (2 mensen gaande n.Rechts) Brons – 70mm (Les amis de la medaille d’art) topkwaliteit 30
103 (Buste van Simon Stevin n. Rechts)/Sodales SocietatuFeriundum Curauerunt – Brons – 67mm - topkwaliteit 25
104 L.Wiener-Hic Ille Orlandus Lassum Qui Recreat Orbem (standbeeld)/Orlande De Lassus…..à Munice en 1594
Brons – 58mm
25
105 A.Mauquoy-1911(Genesius met 2 mijnwerkers)/Exposi tions de Charleroi 1911 (fabriekgebouwen-gekroond wapenschild) -Brons -60mm - topkwaliteit 25
106 De breemaecker-Supreme Commander Allied expesdito-nary ForcesGeneral Dwight Eisenhower(buste n. links) Steun der Brabanders……uit de Ardennen-Brons -70mm 30
107 P.Theunis-(Mercurius knielt voor een vrouw, de wet)/Leopold III signe les……Eugene Resteau a ses amis 1934-1937 -  Brons – 70mm 25
108 Veyrat-Vaincre ou Mourir(knielende engel n. rechts)/Ex-positions Historique 1830-Bxl-1930 en souvenir de sa partipacition -Brons – 40mm- topkwaliteit 25
109 De Soete-Astrid (Buste n. rechts met diadeem)/Eendracht maakt Macht(Grootzegel v België) – verguld Brons – 70mm 25
110 A.Fisch-Association des Gaziers Belges(halfnaakte vrouw gezeten op troon)/Concours pour l’emploi des appareiles de Cuisine en gaz 1880 10
111 Rau-(eeuwfeest v. België)-(gevleugelde vrouw n. ;links)/1830-1930 (zwaard rechtopstaand tussen korenaren – Brons – 70mm 10
112 Lot van 8 stuks van o.a.
Ch.Wiener-Leop. II /Exp. Nationale 1880-Brons – 50mm
1583-1883-Ypres/ tuindag-500° verjaring-Brons-32mm/
P.Fisch-Roland de Lassus(Buste n. links)/300°verjaring
Brons-30mm//Leop.II(Hoofd n. rechts)/Union Fait la Force-Brons-22mm(2x) //V.De Velde-Steen en Zuidzandstr. (standbeeld-Belfort)/Brugge Heilig Bloed -Brons- 30mm / Fisch-Tir National Belgique-25° ann.1858-1883-Verzilverd 32x20mm//Het Dierbaar H bloed Brugge-verzilverd-22x20
10
113 Ant. Dupon- 1851-1951 -Ragheno (fabrieksarbeider n. rechts)/Herdenking van de 100° verjaring Usines Ragheno Brons – 80 mm 10
114 Lot van 11 stuks –alle met als onderwerp Antwerpen, diverse diameters- 10
115 Lot van 16 sportmedailles, diverse diameters 25
116 Lot van 22 stuks medailles met als onderwerp Brussel, diverse diameters, te onderzoeken 50
117 Lot van 15 medailles allemaal in verband met tentoonstellingen 50
118 Lot van 15 medailles met diverse onderwerpen 50
119 De Hondt – Mooie medaille met Leo de Foere – Tiletanus – 47mm, brons 20
120 De Hondt – mooie medaille met Simon Stevin / Wapenschild – 47 mm, brons 20
121 De Hondt – 700 jaar Heilig Bloed in Brugge – 48 mm, brons 20
122 Lot van 4 medailles ivm Antwerpen tentoonstellingen – alle 70mm 40
123 Lot van 3 medailles met Jan Van Rijswijck, André Renard & Saint-Paul – diverse diameters en brons, verzilverd & verguld 30
124 Ed. Drypondt – Inhuldiging standbeeld Jan Breydel & Pieter de Coninck – 64 mm, 0brons, topkwaliteit 3
125 Victor Demanet – Bustes van Auguste Picard professor & dr.paul Kipfer – 1931 – Stratosfeer VUB – 74 x 52 mm, brons, vrijmetselaar 40
126 Hart – portret van Nicaise de Keyser 1839 – 68 mm, brons – topkwaliteit 40
127 Hart – Galerie St Hubert – 1846 – pose de la première pierre – 68 mm, brons 30
128 Hart  & Baetes– Rubens, vier verschillende medailles , waarvan 1 ex. In muntslag – 68, 66, 56 & 45 mm 40
129 Hart & Würden – 3 medailles ivm Horticulture Linéenne – 50 mm waarvan 1 ex. in zilver 40
130 Ant. Jorissen – Prof.Doct. Med. Rufinus Schockaert MCMXXXII – 70mm, brons, topkwaliteit 30
131 De Rudder – Hector Denis – 58 x 42 mm, brons – Université Libre à son professeur 1878-1912 – AD LUCEM – prachtige gravure 30
132 Veyrat – Pierre Simons / Ingénieur illustre, il traça les premiers plans du chemin de fer en Belgique 1859 – 50mm, brons – prachtig portret 40
133 Eug. De Bremaecker – Chambre de commerce de bruxelles – 1875-1925 – verzilverd brons – 46 mm – prachtig portret 30
134 Baetens -Leopold II Roi des Belges(Hoofd n. links)/ La
Chambre Commerce d’Anvers Célèbre l’Annexion du Congo à la Belgique 1909 Brons – 60mm
40
135 Dupagne – Paul Charles Gouverneur de la banque du Congo Belge – 67mm – brons 40
136 Marcel Rau 1960 – Henri Depage / Cie Financiere Afrcaine  1928 – 1960 Fondation Symetain – 70 mm – brons 15
137 R. Cliquet – Walter Ganshof van der Meersch – vrijmetselaar – 70 mm – brons 30
138 Dupagne – Valere Lecluse / La Texaf a son president fondateur XXVe anniversaire 1925-1950 – 70 mm – brons 50
139 Dupagne – Joseph Rhodius / La Texaf a son vice-president fondateur XXVe anniversaire 1925-1950 – 70 mm – brons 50
140 Muller – Adolphe Ruwet 1882-1953 / Chantier naval et Industriele du Congo Chanic – 1928-1953 – 68 mm – br 25
141 Dupagne – Pierre Ryckmans Gouverneur général du Congo Belge /Le Congo au travail pour la victoire alliée – 70mm – brons 50
142 Aequum Fervens AC Festival du Kivu 1953 – 60 x 37 mm – brons – zeldzaam 20
143 Louis Dupont – Federation des Metallurgistes de Liège C.M.B. – F.GT.B. – 80 mm – brons 20
144 Paul Huybrechts – Europalia 93 Mexico in Belgium / Aztekentempel – 80 mm – brons 20
145 Dupagne – Hommage à Oscar Vanderhaeghen F.R.B.S.A. – 70 mm – brons 20
146 Rotsaert – Ridder Victor Van Hoestenberghe / Burgemeester van Brugge – 70 mm – brons 20
147 Wansart – Delmotte/Losseau – Centenaire de la société des bibliophiles belges seant à Mons 1935 – Les Amis de la Médaille – 70 mm – brons - topkwaliteit 20
148 Floris de Cuyper – Stad gent/Gand de gentse Maagd / La ville de Gand, de stad Gent – 70mm -brons - topkwaliteit 20
149 Jan Keustermans – Revivat Scaldis Gouy-Le Catelet prachtige gravure van de verpersoonlijking van de Schelde / ESPA – 70 mm – brons -prachtige gravure 20
150 Ernest Wijnants – Vers la souverainité du Travail / In de wereld die komt zal arbeid heerschen / 1935 POB-BWP – 70 mm- verguld -aan J. Lambert 25
151 G. Vandenmeersche – Emiel Claeys Burgemeester gent 21-4-1967 – 70 mm brons 10
152 Marcel Rau – Portret Mercurius & Flora / 1926-1951 Treinlijnen van de Belg. Spoorwegen – 70 mm – brons 25
153 J. Fonteyne – Diederich Van Den Elzas als ridder te paard / Spel van het Heilig Bloed 1947 – 70 mm – brons 20
154 R.Cliquet – Robert Catteau / A l’Homme de Bien 1954 – brons – 70 mm 10
155 Twee naakte mannen werken aan het ontwerp van de E3 / 1973 Gent – 70 mm – brons 15
156 A.Darville – Jules Destrée 1863-1936 / Hommage de la Commune de Marcinelle -70 mm – messing 10
157 Leplae 1958 Algemene Wereldtentoonstelling Brussel Naakte jongeman / Voor een humaner Wereld Pour une monde plus humain – 71 mm – verguld 30
158 Leplae 1958 Algemene Wereldtentoonstelling Brussel Naakte jongeman / Voor een humaner Wereld Pour une monde plus humain – 71 mm – brons 25
159 Dolf Ledel – Colonel Camille Joset MCMLIV / 1914 – 1918 – 1939 – 1945 – 70 mm – brons 25
160 Elstrom – Kennedy Tunnel Antwerpen 1969 Intercommunale Vereniging Autoweg E3 – 70 mm – brons 10
161 Boschmans – Camille Huysmans / Inhuldiging Germinal Hasselt – 1956 – vrijmetselaar – 70 mm – brons 10
162 Cliquet – Albert Feron / 50e anniversaire des visseries et trefileries réunis 1903-1953 – 70 mm – brons 20
163 Cliquet – Marcel barzin / Université libre de Bruxelles 1919-1960 – vrijmetselaar – 65 mm – brons 30
164 Tweede arbeidstentoonstelling  griekse krijger / De Olympische kronen van de arbeid – 65 mm – brons 20
165 Aglane – Ville de Nivelles – 60 mm – brons 15
166 Vermeylen – Schollaert betooging 27 oogst 1911 Schoolvrijheid – Liberté Scolaire – 60 mm – brons 10
167 Jhr. F. Beelaerts van Blokland MCMLIV – Vice president van de Raad van State – 60 mm – brons 10
168 Visite du president d’Israel Ben ZVI Anvers 1978 Bruxelles / Zevenarmige kandelaar – 60 mm – brons 10
169 Bonnetain -  Leon Stienon / Professeur 1920 – 45 mm – br 10
170 Confederation nationale des groupes folkloriques français 1935-1985 Cinquantieme anniversaire – 50 mm – verz. Br 5
171 Devreese – Gelauwerde Albert I – Feestmaal van de Burgemeesters 1930 – 90 x 60 mm, brons 20
172 Bart Scr…… - Alfred Van Geert 1932 Prov. Raad Oost-Vlaanderen & best. Deputatie – 83 x 60 mm – brons 10
173 GM For Outstanding erformance suggestion plan Campaign 1969 W.R. Price  - 80 x 50 mm – brons 10
174 Trophée Royal / Federation nationale des cercles dramatiques de langue française FNCD – 70 x 45 mm – br 8
175 Henri Gustave Beliard 1897-1920 Ateliers de reparations maritime Beliard Chrighton 1877-1927 -50 x 35 mm – br 10
176 Travail / Hommage A une longue et feconde activité professionnelle – 65 x 52 mm – rood koper 25
177 Hart – Cramignons SPA 1873 / Belgisch zegel – 40 mm – br 5
178 Coolens – Ernest de Wilde MDCDLXXI – Prov. Raad Oost-Vlaanderen 1971 – 90 mm – verzilverd brons 20
179 Bracke R -  Honore Van Steenberge – Prov. Raad Oost-Vlaanderen 1981 – 90 mm – verzilverd brons 20
180 Bracke R – Roger De Kinder – Gouverneur Oost-Vlaanderen 1963 – 90 mm – verzilverd brons 20
181 Congo – Dansende Watutsi van Francine Somers (onlangs overleden) Vz. Dansende Watutsi krijger – Kz. Vulkaanuitbarsting met vooraan twee vrouwen. De linkse zit voor een bananenboom en de rechtse wandelt met een kruik op haar hoofd. – 1956, Fonson, 70 mm, brons, prachtige speciale patina in topkwaliteit, zeldzaam. Catalogus Somers, n° 2.1.3., p. 42/43 &  Catalogus Aan Congo gerelateerde medailles en niet vermeld in Vancraenbroeck, deel II, binnenblad 100
182 Congo   Vz.   TRAVAIL ET PROGRES (in de afsnede)
Links de buste van koning Albert I kijkend naar rechts en rechts koning Leopold I kijkend naar links. In de afsnede twee gekroonde wapenschilden. Getekend links boven de afsnede met FW (= François Wissaert) -Vancraenbroeck 84.
Kz.   GENDEBIEN – 1924 – LEYNIERS / ¾ õ ¾ / SOUVENIR DE LA REMISE DU DRAPEAU / À L’ASSOCIATION DES ANCIENS COLONIAUX / PAR MR CARTON. / MINISTRE DES COLONIES / – 29 JUIN – (binnen een open Lauwerkrans in het veld)
HOMMAGES À NOS AINÉS (in de afsnede)
1924, A. Michaux (Munt Brussel), 80 x 57 mm.
30
183 Congo  - Vz. Het hoofd van een Afrikaanse vrouw van de Mangbetustam naar rechts, boven een leeuw en links een gazelle. Getekend links langs de rand met RAU / Kz. F.P. 1958 REMERCIMENTS (in een kleine medaillon in het midden)- 1958, Fisch, 70mm, brons, 138 gram. Catalogus Aan Congo gerelateerde medailles en niet vermeld in Vancraenbroeck, deel II, n° 35, p. 30 50
184 Congo – Compagnie Belge Maritime du Congo-S.A. getekend F. Wijnants Op een kano met vier roeiers staat een man recht met in zijn ene hand een tandwiel en in zijn andere hand de staf van Mercurius. In het midden een korf met vruchten./ Kz. PAQUBOT ALBERTVILLE PREMIER VOYAGE MCMXXVIII 1928, 80mm, brons, niet alledaags, prachtige staat – Vancraenbroeck 146 50
185 Congo – AUX CREATEURS DU CONGO BELGE ET FRANÇAIS – Portretten van Leopold II, Livingstone en Brazza tussen een bos van palmen./ Kz. 1XX5-1935 Een prachtige olifantskop op de voorgrond en met op de achtergrond een bos en een brug met een spoorlijn. Bovenaan enkele trossen bananen.- 1935, Monnaie de paris, 68 mm, brons, uiterst zeldzaam en topkwaliteit. Vancraenbroeck n° 74. 300
186 1599 – Vz. CAROLVS VI : D :G : ROM: IMP: SEMP: AVG: Zijn buste naar rechts, gesigneerd op de mouw met FIW. / Kz. DVM PLVRA SEQVENTVR SACVL A SECVLVM I SOCIET:FERRARIA – SVOCESSVS NVNQVAM DEERVNT – Berg mit einer vielzahl von Stolleneingangen, unten eine Hohle, in der zwei Schmiede an einem Amboss arbeiten, links davor zu boden legende armaturen, dahinter Schlachtgetrümmel, rechts davor stehender genius mit versierter wappenkartusche, dahinter Hafenzene mit schiffen, uber allem das portrait des kaisers als strahlende sonne. 1599, 65,5 mm, zilver, 106,15 gram. Veiling Gorny & Mosh n° 290, lot 1100, geschat 2.000€, gerealiseerd 2.200€.
verkleint
800
187 Dein – Dhr. H.J. Van Doorne 1 jan.1965 (Daf febrieken) / 1900-1928-1965 Hamer en aambeeld Vaardigsmid vindingrijk constructeur Voortvarend ondernemer grondlegger van DAF bedrijven- 74 mm- brons- prachtige gedetailleerde geut 35
188 Coolens – Naakte jonge man plant een boom / ACLVB-CGSLB De wapenschilden van een alle beroepen – aan Gerard Verhage – 90 mm – brons – Fisch 20
189 Mark Macken – Richard Declerck (vrijmetselaar) hoofd naar links / 1945 Gouverneur Prov. Antwerpen 1966 – 80 mm -brons -mooie patina 25
190 Alf. Mauquoy – Peter Benoit (vrijmetselaar) buste naar links / 1834-1934- Stad Antwerpen – 70mm, brons 10
191 Royal Automobile Club West-Vlaanderen – gekroond en geëmailleerd wapenschild – 87 x 108 mm, verguld brons 20
192 R Delamarre – Soixantieme anniversaire de l’armistice11 novembre 1918 / Brandende eeuwige vlam aux combattants de toutes les guerres la France – 70 mm – brons 20
193 Fischweiler – Buste naar links van A.Dequae assurantie van de Belg. Boerenbond – 77 mm- brons 10
194 1950 Inhuldiging jachthaven – 1929  IMalso linker Scheldeoever – 70mm – brons 20
195 William Goole – Numismatica Limburg 2001-EGMP vzw portret van koningin Elisabeth -75 jaar NMBS – 70 mm -tin – slechts 100 exemplaren 10
196 Alf Mauqouy – Buste van een sportman met het beeld van Nike – 63 mm – brons – mooie kwaliteit 12
197 P. Baetens – Buste van Auguste Wauters 1941-43 / Secundus superior generalis Missionariorum wapenschild – 60 mm, brons 10
198 René Cliquet – Princesse Jean de Merode / in Signum animi reverentis et gratissimi MCMLII – 70mm, brons 28
199 René Cliquet – Marcel Cuvelier – 60 mm – brons 8
200 Raoul Dussol – Prof.Doct. Med. Paul Delmas -Hoofd naar links / magistri discipuli amicique – 2 wapenschilden – 63mm, brons – prachtige gravure 20
1 - 2 - 3 - 4