LotNr/
N° du Lot |
Afbeelding/
Images |
Beschrijving / Description |
Inzet/
Prix de Depart |
101 |
(ON)-Foch (Buste n. links)/A la gloire du généralissime
Le comité Belge (handtekening) -Brons – 70mm- prachtig portret in art deco stijl |
25 |
102 |
Bija -Baron Eugene Laeremans (Buste n. links)/ Au peintre des Humbles (2 mensen gaande n.Rechts) Brons – 70mm (Les amis de la medaille d’art) topkwaliteit |
30 |
103 |
(Buste van Simon Stevin n. Rechts)/Sodales SocietatuFeriundum Curauerunt – Brons – 67mm - topkwaliteit |
25 |
104 |
L.Wiener-Hic Ille Orlandus Lassum Qui Recreat Orbem (standbeeld)/Orlande De Lassus…..à Munice en 1594
Brons – 58mm |
25 |
105 |
A.Mauquoy-1911(Genesius met 2 mijnwerkers)/Exposi tions de Charleroi 1911 (fabriekgebouwen-gekroond wapenschild) -Brons -60mm - topkwaliteit |
25 |
106 |
De breemaecker-Supreme Commander Allied expesdito-nary ForcesGeneral Dwight Eisenhower(buste n. links) Steun der Brabanders……uit de Ardennen-Brons -70mm |
30 |
107 |
P.Theunis-(Mercurius knielt voor een vrouw, de wet)/Leopold III signe les……Eugene Resteau a ses amis 1934-1937 - Brons – 70mm |
25 |
108 |
Veyrat-Vaincre ou Mourir(knielende engel n. rechts)/Ex-positions Historique 1830-Bxl-1930 en souvenir de sa partipacition -Brons – 40mm- topkwaliteit |
25 |
109 |
De Soete-Astrid (Buste n. rechts met diadeem)/Eendracht maakt Macht(Grootzegel v België) – verguld Brons – 70mm |
25 |
110 |
A.Fisch-Association des Gaziers Belges(halfnaakte vrouw gezeten op troon)/Concours pour l’emploi des appareiles de Cuisine en gaz 1880 |
10 |
111 |
Rau-(eeuwfeest v. België)-(gevleugelde vrouw n. ;links)/1830-1930 (zwaard rechtopstaand tussen korenaren – Brons – 70mm |
10 |
112 |
Lot van 8 stuks van o.a.
Ch.Wiener-Leop. II /Exp. Nationale 1880-Brons – 50mm
1583-1883-Ypres/ tuindag-500° verjaring-Brons-32mm/
P.Fisch-Roland de Lassus(Buste n. links)/300°verjaring
Brons-30mm//Leop.II(Hoofd n. rechts)/Union Fait la Force-Brons-22mm(2x) //V.De Velde-Steen en Zuidzandstr. (standbeeld-Belfort)/Brugge Heilig Bloed -Brons- 30mm / Fisch-Tir National Belgique-25° ann.1858-1883-Verzilverd 32x20mm//Het Dierbaar H bloed Brugge-verzilverd-22x20 |
10 |
113 |
Ant. Dupon- 1851-1951 -Ragheno (fabrieksarbeider n. rechts)/Herdenking van de 100° verjaring Usines Ragheno Brons – 80 mm |
10 |
114 |
Lot van 11 stuks –alle met als onderwerp Antwerpen, diverse diameters- |
10 |
115 |
Lot van 16 sportmedailles, diverse diameters |
25 |
116 |
Lot van 22 stuks medailles met als onderwerp Brussel, diverse diameters, te onderzoeken |
50 |
117 |
Lot van 15 medailles allemaal in verband met tentoonstellingen |
50 |
118 |
Lot van 15 medailles met diverse onderwerpen |
50 |
119 |
De Hondt – Mooie medaille met Leo de Foere – Tiletanus – 47mm, brons |
20 |
120 |
De Hondt – mooie medaille met Simon Stevin / Wapenschild – 47 mm, brons |
20 |
121 |
De Hondt – 700 jaar Heilig Bloed in Brugge – 48 mm, brons |
20 |
122 |
Lot van 4 medailles ivm Antwerpen tentoonstellingen – alle 70mm |
40 |
123 |
Lot van 3 medailles met Jan Van Rijswijck, André Renard & Saint-Paul – diverse diameters en brons, verzilverd & verguld |
30 |
124 |
Ed. Drypondt – Inhuldiging standbeeld Jan Breydel & Pieter de Coninck – 64 mm, 0brons, topkwaliteit |
3 |
125 |
Victor Demanet – Bustes van Auguste Picard professor & dr.paul Kipfer – 1931 – Stratosfeer VUB – 74 x 52 mm, brons, vrijmetselaar |
40 |
126 |
Hart – portret van Nicaise de Keyser 1839 – 68 mm, brons – topkwaliteit |
40 |
127 |
Hart – Galerie St Hubert – 1846 – pose de la première pierre – 68 mm, brons |
30 |
128 |
Hart & Baetes– Rubens, vier verschillende medailles , waarvan 1 ex. In muntslag – 68, 66, 56 & 45 mm |
40 |
129 |
Hart & Würden – 3 medailles ivm Horticulture Linéenne – 50 mm waarvan 1 ex. in zilver |
40 |
130 |
Ant. Jorissen – Prof.Doct. Med. Rufinus Schockaert MCMXXXII – 70mm, brons, topkwaliteit |
30 |
131 |
De Rudder – Hector Denis – 58 x 42 mm, brons – Université Libre à son professeur 1878-1912 – AD LUCEM – prachtige gravure |
30 |
132 |
Veyrat – Pierre Simons / Ingénieur illustre, il traça les premiers plans du chemin de fer en Belgique 1859 – 50mm, brons – prachtig portret |
40 |
133 |
Eug. De Bremaecker – Chambre de commerce de bruxelles – 1875-1925 – verzilverd brons – 46 mm – prachtig portret |
30 |
134 |
Baetens -Leopold II Roi des Belges(Hoofd n. links)/ La
Chambre Commerce d’Anvers Célèbre l’Annexion du Congo à la Belgique 1909 Brons – 60mm |
40 |
135 |
Dupagne – Paul Charles Gouverneur de la banque du Congo Belge – 67mm – brons |
40 |
136 |
Marcel Rau 1960 – Henri Depage / Cie Financiere Afrcaine 1928 – 1960 Fondation Symetain – 70 mm – brons |
15 |
137 |
R. Cliquet – Walter Ganshof van der Meersch – vrijmetselaar – 70 mm – brons |
30 |
138 |
Dupagne – Valere Lecluse / La Texaf a son president fondateur XXVe anniversaire 1925-1950 – 70 mm – brons |
50 |
139 |
Dupagne – Joseph Rhodius / La Texaf a son vice-president fondateur XXVe anniversaire 1925-1950 – 70 mm – brons |
50 |
140 |
Muller – Adolphe Ruwet 1882-1953 / Chantier naval et Industriele du Congo Chanic – 1928-1953 – 68 mm – br |
25 |
141 |
Dupagne – Pierre Ryckmans Gouverneur général du Congo Belge /Le Congo au travail pour la victoire alliée – 70mm – brons |
50 |
142 |
Aequum Fervens AC Festival du Kivu 1953 – 60 x 37 mm – brons – zeldzaam |
20 |
143 |
Louis Dupont – Federation des Metallurgistes de Liège C.M.B. – F.GT.B. – 80 mm – brons |
20 |
144 |
Paul Huybrechts – Europalia 93 Mexico in Belgium / Aztekentempel – 80 mm – brons |
20 |
145 |
Dupagne – Hommage à Oscar Vanderhaeghen F.R.B.S.A. – 70 mm – brons |
20 |
146 |
Rotsaert – Ridder Victor Van Hoestenberghe / Burgemeester van Brugge – 70 mm – brons |
20 |
147 |
Wansart – Delmotte/Losseau – Centenaire de la société des bibliophiles belges seant à Mons 1935 – Les Amis de la Médaille – 70 mm – brons - topkwaliteit |
20 |
148 |
Floris de Cuyper – Stad gent/Gand de gentse Maagd / La ville de Gand, de stad Gent – 70mm -brons - topkwaliteit |
20 |
149 |
Jan Keustermans – Revivat Scaldis Gouy-Le Catelet prachtige gravure van de verpersoonlijking van de Schelde / ESPA – 70 mm – brons -prachtige gravure |
20 |
150 |
Ernest Wijnants – Vers la souverainité du Travail / In de wereld die komt zal arbeid heerschen / 1935 POB-BWP – 70 mm- verguld -aan J. Lambert |
25 |
151 |
G. Vandenmeersche – Emiel Claeys Burgemeester gent 21-4-1967 – 70 mm brons |
10 |
152 |
Marcel Rau – Portret Mercurius & Flora / 1926-1951 Treinlijnen van de Belg. Spoorwegen – 70 mm – brons |
25 |
153 |
J. Fonteyne – Diederich Van Den Elzas als ridder te paard / Spel van het Heilig Bloed 1947 – 70 mm – brons |
20 |
154 |
R.Cliquet – Robert Catteau / A l’Homme de Bien 1954 – brons – 70 mm |
10 |
155 |
Twee naakte mannen werken aan het ontwerp van de E3 / 1973 Gent – 70 mm – brons |
15 |
156 |
A.Darville – Jules Destrée 1863-1936 / Hommage de la Commune de Marcinelle -70 mm – messing |
10 |
157 |
Leplae 1958 Algemene Wereldtentoonstelling Brussel Naakte jongeman / Voor een humaner Wereld Pour une monde plus humain – 71 mm – verguld |
30 |
158 |
Leplae 1958 Algemene Wereldtentoonstelling Brussel Naakte jongeman / Voor een humaner Wereld Pour une monde plus humain – 71 mm – brons |
25 |
159 |
Dolf Ledel – Colonel Camille Joset MCMLIV / 1914 – 1918 – 1939 – 1945 – 70 mm – brons |
25 |
160 |
Elstrom – Kennedy Tunnel Antwerpen 1969 Intercommunale Vereniging Autoweg E3 – 70 mm – brons |
10 |
161 |
Boschmans – Camille Huysmans / Inhuldiging Germinal Hasselt – 1956 – vrijmetselaar – 70 mm – brons |
10 |
162 |
Cliquet – Albert Feron / 50e anniversaire des visseries et trefileries réunis 1903-1953 – 70 mm – brons |
20 |
163 |
Cliquet – Marcel barzin / Université libre de Bruxelles 1919-1960 – vrijmetselaar – 65 mm – brons |
30 |
164 |
Tweede arbeidstentoonstelling griekse krijger / De Olympische kronen van de arbeid – 65 mm – brons |
20 |
165 |
Aglane – Ville de Nivelles – 60 mm – brons |
15 |
166 |
Vermeylen – Schollaert betooging 27 oogst 1911 Schoolvrijheid – Liberté Scolaire – 60 mm – brons |
10 |
167 |
Jhr. F. Beelaerts van Blokland MCMLIV – Vice president van de Raad van State – 60 mm – brons |
10 |
168 |
Visite du president d’Israel Ben ZVI Anvers 1978 Bruxelles / Zevenarmige kandelaar – 60 mm – brons |
10 |
169 |
Bonnetain - Leon Stienon / Professeur 1920 – 45 mm – br |
10 |
170 |
Confederation nationale des groupes folkloriques français 1935-1985 Cinquantieme anniversaire – 50 mm – verz. Br |
5 |
171 |
Devreese – Gelauwerde Albert I – Feestmaal van de Burgemeesters 1930 – 90 x 60 mm, brons |
20 |
172 |
Bart Scr…… - Alfred Van Geert 1932 Prov. Raad Oost-Vlaanderen & best. Deputatie – 83 x 60 mm – brons |
10 |
173 |
GM For Outstanding erformance suggestion plan Campaign 1969 W.R. Price - 80 x 50 mm – brons |
10 |
174 |
Trophée Royal / Federation nationale des cercles dramatiques de langue française FNCD – 70 x 45 mm – br |
8 |
175 |
Henri Gustave Beliard 1897-1920 Ateliers de reparations maritime Beliard Chrighton 1877-1927 -50 x 35 mm – br |
10 |
176 |
Travail / Hommage A une longue et feconde activité professionnelle – 65 x 52 mm – rood koper |
25 |
177 |
Hart – Cramignons SPA 1873 / Belgisch zegel – 40 mm – br |
5 |
178 |
Coolens – Ernest de Wilde MDCDLXXI – Prov. Raad Oost-Vlaanderen 1971 – 90 mm – verzilverd brons |
20 |
179 |
Bracke R - Honore Van Steenberge – Prov. Raad Oost-Vlaanderen 1981 – 90 mm – verzilverd brons |
20 |
180 |
Bracke R – Roger De Kinder – Gouverneur Oost-Vlaanderen 1963 – 90 mm – verzilverd brons |
20 |
181 |
Congo – Dansende Watutsi van Francine Somers (onlangs overleden) Vz. Dansende Watutsi krijger – Kz. Vulkaanuitbarsting met vooraan twee vrouwen. De linkse zit voor een bananenboom en de rechtse wandelt met een kruik op haar hoofd. – 1956, Fonson, 70 mm, brons, prachtige speciale patina in topkwaliteit, zeldzaam. Catalogus Somers, n° 2.1.3., p. 42/43 & Catalogus Aan Congo gerelateerde medailles en niet vermeld in Vancraenbroeck, deel II, binnenblad |
100 |
182 |
Congo Vz. TRAVAIL ET PROGRES (in de afsnede)
Links de buste van koning Albert I kijkend naar rechts en rechts koning Leopold I kijkend naar links. In de afsnede twee gekroonde wapenschilden. Getekend links boven de afsnede met FW (= François Wissaert) -Vancraenbroeck 84.
Kz. GENDEBIEN 1924 LEYNIERS / ¾ õ ¾ / SOUVENIR DE LA REMISE DU DRAPEAU / À L’ASSOCIATION DES ANCIENS COLONIAUX / PAR MR CARTON. / MINISTRE DES COLONIES / 29 JUIN (binnen een open Lauwerkrans in het veld)
HOMMAGES À NOS AINÉS (in de afsnede)
1924, A. Michaux (Munt Brussel), 80 x 57 mm. |
30 |
183 |
Congo - Vz. Het hoofd van een Afrikaanse vrouw van de Mangbetustam naar rechts, boven een leeuw en links een gazelle. Getekend links langs de rand met RAU / Kz. F.P. 1958 REMERCIMENTS (in een kleine medaillon in het midden)- 1958, Fisch, 70mm, brons, 138 gram. Catalogus Aan Congo gerelateerde medailles en niet vermeld in Vancraenbroeck, deel II, n° 35, p. 30 |
50 |
184 |
Congo – Compagnie Belge Maritime du Congo-S.A. getekend F. Wijnants Op een kano met vier roeiers staat een man recht met in zijn ene hand een tandwiel en in zijn andere hand de staf van Mercurius. In het midden een korf met vruchten./ Kz. PAQUBOT ALBERTVILLE PREMIER VOYAGE MCMXXVIII 1928, 80mm, brons, niet alledaags, prachtige staat – Vancraenbroeck 146 |
50 |
185 |
Congo – AUX CREATEURS DU CONGO BELGE ET FRANÇAIS – Portretten van Leopold II, Livingstone en Brazza tussen een bos van palmen./ Kz. 1XX5-1935 Een prachtige olifantskop op de voorgrond en met op de achtergrond een bos en een brug met een spoorlijn. Bovenaan enkele trossen bananen.- 1935, Monnaie de paris, 68 mm, brons, uiterst zeldzaam en topkwaliteit. Vancraenbroeck n° 74. |
300 |
186 |
1599 – Vz. CAROLVS VI : D :G : ROM: IMP: SEMP: AVG: Zijn buste naar rechts, gesigneerd op de mouw met FIW. / Kz. DVM PLVRA SEQVENTVR SACVL A SECVLVM I SOCIET:FERRARIA – SVOCESSVS NVNQVAM DEERVNT – Berg mit einer vielzahl von Stolleneingangen, unten eine Hohle, in der zwei Schmiede an einem Amboss arbeiten, links davor zu boden legende armaturen, dahinter Schlachtgetrümmel, rechts davor stehender genius mit versierter wappenkartusche, dahinter Hafenzene mit schiffen, uber allem das portrait des kaisers als strahlende sonne. 1599, 65,5 mm, zilver, 106,15 gram. Veiling Gorny & Mosh n° 290, lot 1100, geschat 2.000€, gerealiseerd 2.200€.
verkleint |
800 |
187 |
Dein – Dhr. H.J. Van Doorne 1 jan.1965 (Daf febrieken) / 1900-1928-1965 Hamer en aambeeld Vaardigsmid vindingrijk constructeur Voortvarend ondernemer grondlegger van DAF bedrijven- 74 mm- brons- prachtige gedetailleerde geut |
35 |
188 |
Coolens – Naakte jonge man plant een boom / ACLVB-CGSLB De wapenschilden van een alle beroepen – aan Gerard Verhage – 90 mm – brons – Fisch |
20 |
189 |
Mark Macken – Richard Declerck (vrijmetselaar) hoofd naar links / 1945 Gouverneur Prov. Antwerpen 1966 – 80 mm -brons -mooie patina |
25 |
190 |
Alf. Mauquoy – Peter Benoit (vrijmetselaar) buste naar links / 1834-1934- Stad Antwerpen – 70mm, brons |
10 |
191 |
Royal Automobile Club West-Vlaanderen – gekroond en geëmailleerd wapenschild – 87 x 108 mm, verguld brons |
20 |
192 |
R Delamarre – Soixantieme anniversaire de l’armistice11 novembre 1918 / Brandende eeuwige vlam aux combattants de toutes les guerres la France – 70 mm – brons |
20 |
193 |
Fischweiler – Buste naar links van A.Dequae assurantie van de Belg. Boerenbond – 77 mm- brons |
10 |
194 |
1950 Inhuldiging jachthaven – 1929 IMalso linker Scheldeoever – 70mm – brons |
20 |
195 |
William Goole – Numismatica Limburg 2001-EGMP vzw portret van koningin Elisabeth -75 jaar NMBS – 70 mm -tin – slechts 100 exemplaren |
10 |
196 |
Alf Mauqouy – Buste van een sportman met het beeld van Nike – 63 mm – brons – mooie kwaliteit |
12 |
197 |
P. Baetens – Buste van Auguste Wauters 1941-43 / Secundus superior generalis Missionariorum wapenschild – 60 mm, brons |
10 |
198 |
René Cliquet – Princesse Jean de Merode / in Signum animi reverentis et gratissimi MCMLII – 70mm, brons |
28 |
199 |
René Cliquet – Marcel Cuvelier – 60 mm – brons |
8 |
200 |
Raoul Dussol – Prof.Doct. Med. Paul Delmas -Hoofd naar links / magistri discipuli amicique – 2 wapenschilden – 63mm, brons – prachtige gravure |
20 |